වසරේ ක‍්‍රිකට් ක‍්‍රීඩකයකු සම්මානයට පාත‍්‍රවීමට තරම් දක්ෂතා දැක්වීමට පසුගිය වසරේදී ශ‍්‍රී ලංකා ක‍්‍රීඩකයන් අසමත් බව වෝටර්ස් ඒජ් හී පැවැති ශ‍්‍රී ලංකා ක‍්‍රිකට් සම්මාන උළෙලේදී පැහැදිලිව පෙනෙන්නට තිබුණි. ඒ අනූව එම සම්මානය මෙවර කිසිවකුට හිමි නොවුණද කාන්තා කණ්ඩායමේ චමරි අතපත්තු සම්මාන පිට සම්මාන හතරකින් පිදුම් ලබමින් වසරේ ක‍්‍රිකට් ක‍්‍රීඩිකාව සම්මානය දිනා ගත්තාය.
සම්මාන ලැයිස්තුව
වසරේ දක්ෂතම ටෙස්ට් පිතිකරු – දිමුත් කරුණාරත්න
වසරේ දක්ෂතම ටෙස්ට් පන්දු යවන්නා – ඩිල්රුවන් පෙරේරා
වසරේ දක්ෂතම ටෙස්ට් තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩකයා – ධනංජය ද සිල්වා
වසරේ දක්ෂතම එක්දින පිතිකරු – කුසල් පෙරේරා
වසරේ දක්ෂතම එක්දින පන්දු යවන්නා – ලසිත් මාලිංග
වසරේ දක්ෂතම එක්දින තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩකයා – තිසර පෙරේරා
වසරේ දක්ෂතම විස්සයි විස්ස පිතිකරු – තිසර පෙරේරා
වසරේ දක්ෂතම විස්සයි විස්ස පන්දු යවන්නා – ලසිත් මාලිංග
වසරේ දක්ෂතම විස්සයි විස්ස තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩකයා – ඉසුරු උදාන
වසරේ නැගී එන ක‍්‍රීඩකයා – පැතුම් නිශ්ශංක

කාන්තා අංශය
වසරේ දක්ෂතම එක්දින පිතිකාරිණිය – චමරි අතපත්තු
වසරේ දක්ෂතම එක්දින පන්දු යවන්නිය – ඕෂදී රණසිංහ
වසරේ දක්ෂතම එක්දින තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩිකාව – චමරි අතපත්තු
වසරේ දක්ෂතම විස්සයි විස්ස පිතිකාරිණිය – චමරි අතපත්තු
වසරේ දක්ෂතම විස්සයි විස්ස පන්දු යවන්නිය – ශෂිකලා සිරිවර්ධන
වසරේ දක්ෂතම විස්සයි විස්ස තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩිකාව – ශෂිකලා සිරිවර්ධන
වසරේ කි‍්‍රකට් ක‍්‍රීඩිකාව – චමරි අතපත්තු

දේශීය අංශය (පිරිමි)
පළමු පෙළ ටියර් ‘ඒ’
දක්ෂතම පිතිකරු – ඕෂධ ප‍්‍රනාන්දු (හලාවත මේරියන්ස්)
දක්ෂතම පන්දු යවන්නා – මාලින්ද පුෂ්පකුමාර (සී.සී.සී.)
දක්ෂතම තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩකයා – සචිත‍්‍ර සේරසිංහ (ටැමිල් යුනියන්)
ශූරතාව – සැරසන්ස් කී‍්‍රඩා සමාජය
අනුශූරතාව – කොළඹ ක‍්‍රිකට් සමාජය

පළමු පෙළ ටියර් ‘බී’
දක්ෂතම පිතිකරු – දමිත් පෙරේරා (කුරුණෑගල යොවුන්)
දක්ෂතම පන්දු යවන්නා – දිනුක් හෙට්ටිආරචචි (පොලිස්)
දක්ෂතම තුන් ඉරියව් කී‍්‍රඩකයා – ගීත් කුමාර (ලංකන්)
ශූරතාව – නාවික හමුදාව
අනුශූරතාව – ලන්කන් ක‍්‍රීඩා සමාජය

පළමු පෙළ සීමිත පන්දුවාර ශූරතාව
දක්ෂතම පිතිකරු – සචිත‍්‍ර සේනානායක (එස්.එස්.සී.)
දක්ෂතම පන්දු යවන්නා – නිශාන් පීරිස් (රාගම)
දක්ෂතම තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩකයා – සචිත‍්‍ර සේනානායක (එස්.එස්.සී.)
ශූරතාව – කොළඹ ක‍්‍රීඩා සමාජය
අනුශූරතාව – එස්.එස්.සී.

පළමු පෙළ විස්සයි විස්ස
දක්ෂතම පිතිකරු – දිනේෂ් චන්දිමාල් (එන්.සී.සී.)
දක්ෂතම පන්දු යවන්නා – මාලින්ද පුෂ්පකුමාර (සී.සී.සී.)
දක්ෂතම තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩකයා – සීකුගේ ප‍්‍රසන්න (යුද හමුදාව)
ශූරතාව – එන්.සී.සී.
අනුශූරතාව – මුවර්ස්

පළමු පෙළ කාන්තා
දක්ෂතම පිතිකාරිණිය – යසෝදා මෙන්ඩිස් (ගුවන් හමුදාව)
දක්ෂතම පන්දු යවන්නිය – ඉනෝකා රණවීර (නාවික හමුදාව)
දක්ෂතම තුන් ඉරියව් ක‍්‍රීඩිකාව – චමරි පොල්ගම්පොල (ගුවන් හමුදාව)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here