ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය සමඟ වාර්ෂික ගිවිසුම්ගතව සිටින සියළුම ක්‍රීඩකයින්ව ඉදිරියේදී වෛද්‍ය පරීක්ෂණයන්ට භාජනය කිරීමට පියවර ගනු ලබන බව ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතන සභාපති ශම්මි සිල්වා මහතා අවධාරණය කරයි. වැඩිදුරටත් අදහස් දක්වා සිටි ක්‍රිකට් සභාපතිවරයා 

 ඒ මහතා මේ බව සඳහන් කර සිටියේ කොරෝනා වෛරස් ආසාදිතයින් හඳුනා ගැනීම සඳහා ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය විසින් ලක්ෂ 150 ක් වටිනා පී.සී.ආර්. පරීක්ෂණ යන්ත්‍රයක් ක්‍රීඩා අමාත්‍යාංශ වෙත පරිත්‍යාග කිරීම සම්බන්ධව අද (26 දා)  පැවැති මාධ්‍ය හමුව අසනසදීය. 

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනය සමඟ කොන්ත්‍රාත්ගතව සිටින  වේග පන්දු යවන ක්‍රීඩක ෂෙහාන් මධුශංක මත්ද්‍රව්‍ය සමඟ අත්අඩංගුවට පත්වුණු අතර එම සිදුවීම පාදක කරගනිමින් මාධ්‍ය විසින් අසන ලද පැනයකට පිළිතුරු දෙමින් ශම්මි සිල්වා මහතා ඉහත අදහස් පළ කර සිටියේය. මෙහිදී වැඩිදුරටත් අදහස් දක්වා සිටි ඒ මහතා, “ඇත්තටම මේ තත්ත්වය එම ක්‍රීඩකයාගේ පෞද්ගලික දෙයක්. ඒවගේ දේවල් අපිට පාලනය කරන්න බැහැ. ඔවුන්ගේ පරිසරය අනුව තමයි ඔවුන් ඒ විදියට හැසිරෙන්න. ඒ වුණත් ඉදිරියට ඒ වගේ දේවල් නොවෙන්න අපි අද තීරණයක් ගන්නවා. ඒ ඉදිරියේදී ක්‍රිකට් ආයතනය සමඟ බැඳී සිටින සියළුම ක්‍රීඩකයින් පරීක්ෂණයකට භාජනය කිරීමට කටයුතු කරනවා”යි සඳහන් කර සිටියේය.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here